Η ελληνική ομάδα προηγήθηκε νωρίς στο 6ο λεπτό με την κεφαλιά του Μοχάμεντ. Το 1-0 διατηρήθηκε στο πρώτο 45λεπτο χωρίς να σημειωθεί κάτι αξιοσημείωτο. Η Ουέλβα πίεσε με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου για την ισοφάριση και τα κατάφερε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκες στο 58′

Ο ΠΟΚ ανέβασε ρυθμούς συνέχισε να αναπτύσσει επιθετικές πρωτοβουλίες πετυχαίνοντας το γκολ που του έδωσε την πρόκριση με τον Βάλλα στο 73′. Το 2-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος με την ελληνική ομάδα να πανηγυρίζει την πρόκριση στο μεγάλο τελικό.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΠΟΚ Αθήνας: Ασημόνης, Καράμπελας, Αμέρ, Γκρίπο, Πρίφτης, Καναβογιάννης (85’ Μπάμε), Μοχάμεντ, Βάλλας, Δημόπουλος (46’ Τζίγκνα), Δημάκος (60’ Φεϊζάλ), Διονυσάτος.

ΟΥΕΛΒΑ: Σανγκουίνιο, Σαντάια Βέγκα, Μοράνο Χ., Ροντρίγκεζ, Χερνάντεζ, Βαν Άσε, Μπεκέρο (77’ Κορντέρο), Εγκάνα Ρόχας, Χιμένεθ, Μοράνο Β., Ουσάμα (74’ Μαρτίνεθ).

POK-Huelva : 2-1 | SemiFinal | DCL | Larissa2017

POK Athens – CDS Huelva : 2-1 #SemiFinal #DCL #Larissa2017Σας περιμένουμε αύριο στο μεγάλο τελικό που θα διεξαχθεί στο AEL FC ARENA στις 15:30 ⚽️🏆⚽️🎥 Watch the goals of the game ⚽️

Δημοσιεύτηκε από ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΩΦΩΝ – POK ATHENS 97 – στις Παρασκευή, 5 Μαΐου 2017